Кошик
526 відгуків
ООО VaultTec

Рефрактометри

Що таке рефрактометр

Рефрактометр ― це оптичний інструмент, призначений для вимірювання концентрації розчинів з допомогою явища заломлення світла. Рефрактометрія, виконувана за допомогою рефрактометрів, є одним з найпоширеніших методів ідентифікації хімічних сполук, кількісного і структурного аналізу, визначення фізико-хімічних параметрів речовин.

Робота рефрактометра заснована на вимірюванні показників заломлення світла в різних середовищах. Якщо щільність субстанцій зростає, її індекс рефракції зростає пропорційно (наприклад, коли цукор розчиняють у воді). Рефрактометр зчитує відносний "вага" зразка порівняно з дистильованою водою.

Рефрактометри використовують для ідентифікації невідомих речовин, для визначення чистоти речовин, а також для визначення пропорцій однієї речовини розчиненого у іншому. Найчастіше рефрактометри використовують для вимірювання концентрації рідин, наприклад, визначення вмісту цукру в меді, в соках, овочах і фруктах. У медицині за допомогою рефрактометрії визначають концентрацію протеїну в крові.

Як правильно користуватися рефрактометром

Рефрактометр є оптичним приладом, простіше кажучи — він фіксує зміну показників заломлення світла в аналізованому зразку. Приміром, коли цукор розчиняється у воді, щільність його зростає і індекс рефракції (заломлення світла) також зростає і прилад зчитує величину відносного ваги зразка у відношенні до дистильованій воді.

Перед використанням рефрактометра його необхідно відкалібрувати. Для цього використовується або спеціальна рідина або дистильована вода. У процесі калібрування потрібно підняти верхню пластинку робочої області приладу (пластинка для освітлення денним світлом) і помістити пару крапель калібрувального розчину на призму таким чином, щоб після закриття пластинки на призмі не залишалося сухих місць або повітряних бульбашок. Потім обов'язково чекайте хвилину-дві — калібрувальна рідина повинна «адаптуватися» до навколишнього середовища; направте прилад до джерела природного денного освітлення і дивіться в окуляр (ВАЖЛИВО — для калібрування та точної роботи рефрактометра підходить тільки природний денне світло, в іншому випадку робота приладу не буде точною). В окулярі буде видно кругле поле з нижнім центром, подкручивайте калібрувальний гвинт поки кордону верхній синій області та межа нижній білої не зійдуться на позначці «нуль». Все, прилад відкалібрований і готовий до роботи.

            Такую процедуру крайне желательно проводить каждый раз перед непосредственной работой прибора. Это повысит точность исходящих результатов. К тому же, рефрактометр является достаточно хрупким прибором и требует к себе бережного и аккуратного обращения.

            Для анализа полученных результатов используются специальные таблицы или формулы, которые утверждаются на международном уровне и служат для построения шкал анализа для промышленных стационарных рефрактометров, используемых на крупных промышленных либо сельскохозяйственных производствах.

Рефрактометр — специфічний прилад, але при цьому купити рефрактометр досить просто. У нас в магазині представлено велику кількість різних модифікацій цього приладу під різні конкретні цілі. У нас Ви напевно знайдете те що Вам необхідно.

Сортування: у вигляді галереї у вигляді списку
товарів на сторінці:
1 2 3
Виробник
 • 30
 • 15
 • 1
Контакти
 • Телефон:
  +380939864678
  +380986866224
 • Контактна особа:
  Менеджер
 • Адреса:
  Запоріжжя, Запорізька область, Украина
 • Email:
  rkvgroup@ukr.net